Liberty Evening BRNO: Jak skoncovat s válkou na Ukrajině a jak dopadne na naše peněženky

Středa 27.4.2022 20:00 | Brno – Thalie

Série pravidelných akcí Liberty Evenings se po zimě vrací do Brna!

„Válka je ničitel a zpustošitel, zkrátka zlo, které se nakonec obrátí proti všem, jak poraženým tak vítězům“, tolik by asi k válce na Ukrajině dodal Ludwig von Mises.

Jeho vyjádření – ač platné – však není tak úplně vyčerpávající, a nezvládne zodpovědět, jaké konkrétní dopady bude mít válka na Ukrajině na nás a naše peněženky. Ačkoliv válečný konflikt zuří daleko od většiny z nás, jeho nejen ekonomické vlivy se dotýkají a dotknou všech.

O tom všem bude přednášet Lukáš Kovanda.

Lukáš Kovanda je český ekonom a autor ekonomické literatury. Je hlavní ekonomem Trinity Bank. Zároveň působí jako člen Národní ekonomické rady vlády, ta se zaměřuje zejména na boj s ekonomickými důsledky šíření onemocnění COVID-19. Vystupuje také jako socioekonomický analytik při Organizaci spojených národů. Přednáší na Národohospodářské fakultě Vysoké školy ekonomické v Praze. Zároveň je také členem vědeckého grémia České bankovní asociace. Analyzuje a komentuje makroekonomická témata, investice I nové fenomény.

Těšíme se na Vás!

Prosíme, dejte nám vědět na Facebooku, jestli přijdete.

Facebook události Přidat do Google kalendáře

Dobrovolné vstupné

Všechny akce Students for Liberty jsou pro účastníky zdarma. Touto formou se snažíme veřejnost vzdělávat v oblasti svobody a decentralizovaných řešení. Velice nás potěší, pokud nám přispějete jakýkoliv obnos nejen fiat peněz, ale i kryptoměn. Vaše finance budou využity například na nákup lepší techniky, tvorbu tiskových materiálů a vydávání literatury. Podpořte nás buď na místě akce, nebo rovnou zde na webu. Děkujeme!

Kudy na veřejnou diskuzi?

Akce se koná v centru Brna v salónku restaurace/vinárny Thalie (Rooseveltova 14, 602 00 Brno). Restaurace je naproti Janáčkovu divadlu, lze se k ní během 5 minut dostat z Moravského i Malinovského náměstí. V podniku je možné platit hotově i kartou.

Přejít na mapu

Co jsou Liberty Eveningy?

Liberty Eveningy jsou sérií pravidelných neformálních akcí na určité téma, uvedené přednáškou, po které následuje volná diskuse a zábava v kruhu svobodomyslně smýšlejících přátel. Neváhejte pozvat své známé a kamarády! Liberty Eveningy jsou, jako všechny naše akce, bezplatné. Oceníme proto, pokud se nás rozhodnete podpořit.