Liberty Evening BRNO: Platónova přátelská diktatura

Středa 26.10.2022 20:00 | Brno – The Immigrant

Série pravidelných akcí Liberty Evenings se po zimě vrací do Brna!

Pod pojmem diktatura si většina z nás nepřestaví nic pěkného. Co kdyby to ale nebyla ta obvyklá šedivá diktatura založena na síle, ale přátelská diktatura založena na sjednocení lidu a vládě rozumu?

I když přátelská diktatura zní lépe než nepřátelská diktatura, většina z nás by ji asi stejně nakonec odmítla. Proč ji tedy největší z klasiků politické filozofie tak vychvaloval?

V přednášce se podíváme na to, jak by taková přátelská diktatura založena na rozumu mohla vypadat, jaké jsou dle Platóna její výhody a jaké jsou její slabiny. Zdůvodníme si několik nadčasových pouček.

Například že:

  • Vládci by měli lhát lidu a to je v pořádku. Zejména pak veškeré knihy a zprávy by měl vládce změnit ke svému prospěchu.
  • Stát by měl regulovat dětské hry, aby si děti nemohly hrát na lupiče.
  • Ženy by měly patřit všem a měly by být přidělováni mužům eugenikem.

To s námi probere náš člen a autor mnoha článků na našem blogu Ondra Chlubna.

Těšíme se na Vás!

Prosíme, dejte nám vědět na Facebooku, jestli přijdete.

Facebook události Přidat do Google kalendáře

Dobrovolné vstupné

Všechny akce Students for Liberty jsou pro účastníky zdarma. Touto formou se snažíme veřejnost vzdělávat v oblasti svobody a decentralizovaných řešení. Velice nás potěší, pokud nám přispějete jakýkoliv obnos nejen fiat peněz, ale i kryptoměn. Vaše finance budou využity například na nákup lepší techniky, tvorbu tiskových materiálů a vydávání literatury. Podpořte nás buď na místě akce, nebo rovnou zde na webu. Děkujeme!

Kudy na Liberty Evening?

Akce se koná u centra Brna v restauraci The Immigrant (Veveří 57, Brno). Restaurace je snadno dostupná z tramvajové zastávky Grohova nebo Konečného náměstí.

Přejít na mapu

Co jsou Liberty Eveningy?

Liberty Eveningy jsou sérií pravidelných neformálních akcí na určité téma, uvedené přednáškou, po které následuje volná diskuse a zábava v kruhu svobodomyslně smýšlejících přátel. Neváhejte pozvat své známé a kamarády! Liberty Eveningy jsou, jako všechny naše akce, bezplatné. Oceníme proto, pokud se nás rozhodnete podpořit.