Liberty Evening PRAHA: Gig pracovníci všech zemí, spojte se!

Středa 30.3.2022 20:00 | Praha – Café Therapy

Série pravidelných přednášek Liberty Evenings v Praze pokračuje i tento semestr! I tentokrát se na Vás těšíme v Café Therapy!


Evropou obchází strašidlo. Strašidlo OSVČ! Evropská Unie sice není lídrem v oblasti digitálních technologií, ale snaží se stanovovat globální standardy, které by následně měly určovat praxi na celém světě. V roce 2022 má Unie mnoho plánů na regulaci technologických firem.

Pro tzv. gig ekonomiku, tedy ekonomiku dočasných flexibilních smluvních dodávek, jako je například Uber nebo Wolt, má být připravena zcela nová legislativa. V prosinci 2021 představila Evropská komise také dlouho očekávaný návrh směrnice, která by měla zlepšit pracovní podmínky pracovníků platforem v zakázkové ekonomice.

Návrh by zavedl harmonizovaná pravidla pro odvětví, které se potýká s protichůdnými soudními rozhodnutími v soudních sporech napříč celým blokem. Je však nutno dodat, že model samostatně výdělečně činného dodavatele umožňuje kurýrům plně využívat výhod jako například svoboda a flexibilita, které platformová ekonomika umožňuje. V přednášce Pavol návrh představí a poukáže na jeho možné nedostatky.


Pavol Fukatsch, který studoval liberální studia na Bratislavské mezinárodní škole liberálních studií (BISLA) a mezinárodní vztahy na Univerzitě Karlově v Praze. V březnu 2016 stál při založení pobočky Students for Liberty na Slovensku. Předsedou sdružení byl do března 2018. Od září 2017 do listopadu 2019 byl regionálním ředitelem pro Střední Evropu v European Students For Liberty. Nyní pracuje jako poradce pro veřejnou politiku ve Speyside Group.

Těšíme se na Vás!

Dobrovolné vstupné

Všechny akce Students for Liberty jsou pro účastníky zdarma. Touto formou se snažíme veřejnost vzdělávat v oblasti svobody a decentralizovaných řešení. Velice nás potěší, pokud nám přispějete jakýkoliv obnos nejen fiat peněz, ale i kryptoměn. Vaše finance budou využity například na nákup lepší techniky, tvorbu tiskových materiálů a vydávání literatury. Podpořte nás buď na místě akce, nebo rovnou zde na webu. Děkujeme!

Prosíme, dejte nám vědět na Facebooku, jestli dorazíte.

Facebook události Přidat do Google kalendáře


Co jsou Liberty Eveningy?

Liberty Eveningy jsou sérií pravidelných neformálních akcí na určité téma, uvedené přednáškou, po které následuje volná diskuse a zábava v kruhu svobodomyslně smýšlejících přátel. Neváhejte pozvat své známé a kamarády!