Liberty Evening PRAHA: Kdo konfiskuje? Svět, stát, nebo strážce rotaček?

Středa 13.10.2021 20:00 | Praha – Café Therapy

Inflace, pokud zvyšuje mzdy a ceny zboží a služeb rovnoměrně, zase tak moc škodit nemusí. Občas připíšeme ke všemu nulu, jak to dělala Itálie před Eurem. V normálním světě by se o inflaci zvyšoval i výnos z úspor. V našem světě se to ale neděje.

Proto inflace dnes konfiskuje majetek těm, kteří se mohou bránit nejméně. Zejména těm milionům, kteří nejsou nijak chráněni, protože neinvestují. Milionům, kterým stát ve svých školách inflaci nevysvětlil, zato je už ve třetí třídě naučil desetistupňovou škálu tvrdosti nerostů.

Téma inflace s námi probere Petr Bartoň, hlavní ekonom investiční skupiny Natland. Po létech paretovské 80-20 specializace na akademický svět se nyní s ještě větší chutí v obráceném poměru specializuje na praktický svět investic, zejména těch, které zachraňují firmy ve směnné činnosti.

Těmi dvaceti však pokračuje ve výuce, zejména na CEVRO Institutu; a celou stovkou (o 106 zaokrouhleně) se stále dívá na celý svět ekonomickými brýlemi. „People respond to incentives. The rest is footnotes.“ Jeho komentáře k současnému dění očima ekonoma můžete číst na Twitteru na twitter.com/petr_barton.

Těšíme se na Vás!

Prosíme, dejte nám vědět na Facebooku, jestli dorazíte.

Facebook události Přidat do Google kalendáře

Záznam živého přenosu

Co jsou Liberty Eveningy?

Liberty Eveningy jsou sérií pravidelných neformálních akcí na určité téma, uvedené přednáškou, po které následuje volná diskuse a zábava v kruhu svobodomyslně smýšlejících přátel. Neváhejte pozvat své známé a kamarády!