Liberty Evening PRAHA: Nejkratší cesty k lepším zítřkům

Středa 6. 3. 2024 19:00 | Praha – Kavárna Na Boršově

Města jsou nejlepší lidský vynález: vysoká koncentrace věcí a lidí dává možnost žít lépe, zdravěji a svobodněji než ve všech ostatních typech sídel. Na to, aby to ale platilo i nadále, města potřebují i dobré plánování, předem vědět kde a za jakých podmínek stavět. Přesto, nejlepší a nejpopulárnější části měst předem naplánovat nejdou, musí vzniknout v čase a organicky vlivem a konáním svých obyvatel.

Obava že by vzniklo něco v rozporu s plánem je ale bohužel hlavní nevýhoda dnešních měst. Chybné priority stavební legislativy určené hlavně pro rozvoj rurálních regionů rozvoj měst škrtí umělým omezením jejich růstu, vynucují stavbu nevhodných typologií, plýtvájí plochou, vytváří dopravní zácpy, podílí se na nenávratné změně klimatu a způsobily nejdražší bydlení v celé EU. Jak z toho ven?

To s námi probere Peter Bednár! Peter je architekt a urbanista v kanceláři Jakub Cigler Architekti. Studoval a pracoval v USA, Holandsku a Číně. Věnuje se převážně plánování městských struktur, krajině a veřejnému prostoru. Jeho práce s různými týmy získaly přes 30 ocenění a jeden projekt se v roce 2011 dostal na americkou známku v hodnotě 45 centů. Jeho články si můžete přečíst například na Finmagu.


Liberty Eveningy jsou série pravidelných neformálních akcí na určité téma, uvedené přednáškou, po které následuje volná diskuse a zábava v kruhu svobodomyslně smýšlejících přátel. Neváhejte pozvat své známé a kamarády!

Pokud se vám Liberty Evenings či nějaké jiné naše akce líbí, budeme rádi, když nás podpoříte dobrovolným příspěvkem.

Dejte nám vědět na Facebooku, jestli dorazíte.

Facebook události Přidat do Google kalendáře


Pomozte nám šířit svobodu

Podpořte Students for Liberty v naší činnosti. Díky soukromým příspěvkům můžeme nadále publikovat obsah, vydávat tištěné materiály a pořádat vzdělávací akce. Budeme taky velmi rádi, pokud nám pomůžete rozšířit obsah mezi další lidi.

Podpořte nás Sdílet na Facebooku

Sledujte nás!

Naši aktivitu můžete sledovat taky na sociálních sítích!