Rok Studentů za svobodu

31.12.2021 | Students for Liberty CZ

Další rok, který se stejně jako většina roku minulého nesl převážně ve znamení pandemie, je již téměř za námi. Přestože rok 2021 byl normálním podmínkám stále vzdálen, se Studenty za svobodu jsme i navzdory ztíženým podmínkám dělali vše pro to, abychom do něj dostali o trochu více svobody a liberalismu.

Podívejte se s námi, co se nám v pár číslech v tomto roce povedlo, připomeňte si s námi akce, které jste třeba navštívili, a poslechněte si, co chystáme na příští rok.

Co jsme tedy celý rok dělali?

  • Zorganizovali jsme 35 událostí, z toho 22 online webinářů, a prezentovali Students for Liberty na mnoha dalších. Kromě českých a slovenských řečníků byli našimi hosty i skvělí zahraniční odborníci, jako Peter Boettke, Stephen Davies, Roderick Long, nebo Terence Kealey.
  • Uspořádali jsme hned dvě celodenní konference: červnovou konferenci o technologii a svobodě Welcome to the Future, a podzimní konferenci Stateless Solutions, kde jsme diskutovali o tržních řešeních problémů jako životní prostředí či investice do výzkumu.
  • Náš tým se rozrostl. Připojili se k nám čtyři noví členové, kteří se hned pustili do psaní článků a organizace událostí.
  • Oživili jsme náš tým v Brně, který začal opět pořádat pravidelné události. Během zimního semestru se tak konaly čtyři Liberty Eveningy v Brně a čtyři v Praze. 
  • Omladili jsme náš tým. Novým předsedou českých Studentů za svobodu se v dubnu stal Štěpán Kovář.
  • Pět našich členů se v létě účastnilo srazu nejúspěšnějších evropských dobrovolníků v Srbsku.
  • Oživili jsme náš web studentizasvobodu.cz v nové modernější podobě, a naši přítomnost na twitteruinstagramu. Záznamy a streamy akcí na našem youtube kanálu vidělo přes 10 000 lidí.
  • V blogové sekci nového webu naši členové vydali 26 článků a překladů.
  • Napsali jsme vůbec první studii Studentů za svobodu o historii i budoucnosti bretton-woodského systému, která vyšla 15. srpna na 50. výročí konce směnitelnosti dolaru za zlato. Kromě našich autorů do studie přispěli Pavel Potužák, Dominik Stroukal, Jiří Nohejl a Tomáš Nikodym.

Kromě toho naši členové soutěžili v debatních turnajích, vyhrávali a účastnili se hackatonů, sami přednášeli o různých tématech, a i jinak rozvíjeli svobodu ve svých životech i veřejném prostoru.

V roce 2022 plánujeme navázat opět se stejným nasazením. Již plánujeme pravidelné Liberty Eveningy v Praze a Brně na nadcházející letní semestr, s první prezenční přednáškou 23. února. Doufáme také naše pravidelné přednášky rozšířit do dalších měst. V příštích měsících nás čeká mini-konference na Moravě 5. března, a tradiční celodenní konference v létě, tentokrát pro změnu více zaměřená na téma války proti drogám. V mezičase plánujeme organizovat i další události, psát a překládat články, a nově i překládat knihu. Pokud chcete mít přehled o datech událostí od nás i od našich partnerů z Liberálního institutu a Svobodného přístavu, přidejte si Liberální kalendář, ve kterém se termíny akcí na další půlrok již brzy objeví. V záloze máme také jedno velmi příjemné překvapení, o které se s vámi podělíme ještě začátkem ledna.

A jak už to tak bývá, s tím vším potřebujeme pomoct. Proto se nám určitě ozvěte, pokud se chcete také stát členy Studentů za svobodu, a přímo se na našich plánech podílet, či vytvořit plány nové, nebo zvažte možnost nás podpořit finančně, ať už fiat měnou či kryptoměnami, abychom mohli nechat vytisknout o to více triček a přivézt o to lepší řečníky na naše konference, které jsou již tradičně pro veřejnost zdarma.

Těšíme se brzy opět na shledanou, a přejeme vám do roku 2022 co nejvíce svobody.

Tým Students For Liberty CZ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.