Stavební úřad dostane povolení použít počítač

Možné rušení stavebních úřadů v některých obcích a jejich nahrazení úřady v obcích s rozšířenou působností vyvolalo mezi úředníky pozdvižení. Pokud lidé nebudou mít k dispozici lokální stavební úřad, délka a komfort stavebního řízení se ještě prodlouží.

„To aby si vzali půl dne dovolenou, pokud se chtějí na úřad dostat,“ reagoval starosta Slavičína Tomáš Chmela.

Situace tak nahrává možnému modernímu řešení, a sice využití dálkové komunikace, jako je například e-mail nebo síť datových schránek, případně využití aplikací, jako je Portál občana.

Dočkáme se úřadů, které umí komunikovat online? To ukáže budoucnost!

Sobota 19.6.2021

Regionální konference 2021

Každoroční regionální konference Students for Liberty CZ se vrací 19. června 2021. Odehrávat se bude opět na CEVRO Institutu, a těšit se můžete jako vždy na odpoledne plné skvělých hostů a zajímavých přednášek a diskuzních panelů, i na večerní afterparty.

Tématem konference Welcome to the Future – Vítejte v budoucnosti bude vztah technologie a svobody, a především budoucnost, do které nás tato dvojice zavede. Oboustranný vztah mezi technickým pokrokem a svobodou, kde svoboda umožňuje rychlejší vývoj, a ten nám zase umožňuje kráčet rychleji po cestě za svobodou, se zdaleka netýká jen kryptoměn.

Zabývat se budeme tématy od sdílené ekonomiky, šifrované komunikace a umělé inteligence až po kyborgismus. Jaké jsou nedávné průlomy v těchto oblastech, jak nám již dneska pomáhají bránit se státní moci, a jaké možnosti nám přinesou v budoucnu? Zaplatíme doručovacímu dronu za zásilku čipem v ruce, nebo uletíme cenzorům na robotických křídlech z 3D tiskárny? Připojte se k nám na konferenci o budoucnosti!

Registrace