Welcome to the Future

Regionální konference 2021

Kdy: 19.6.2021
Kde: CEVRO Institut (Praha)

Každoroční regionální konference Students for Liberty CZ se vrací 19. června 2021. Odehrávat se bude opět na CEVRO Institutu, a těšit se můžete jako vždy na odpoledne plné skvělých hostů a zajímavých přednášek a diskuzních panelů, i na večerní afterparty.

Tématem konference Welcome to the Future – Vítejte v budoucnosti bude vztah technologie a svobody, a především budoucnost, do které nás tato dvojice zavede. Oboustranný vztah mezi technickým pokrokem a svobodou, kde svoboda umožňuje rychlejší vývoj, a ten nám zase umožňuje kráčet rychleji po cestě za svobodou, se zdaleka netýká jen kryptoměn.

Zabývat se budeme tématy od sdílené ekonomiky, šifrované komunikace a umělé inteligence až po kyborgismus. Jaké jsou nedávné průlomy v těchto oblastech, jak nám již dneska pomáhají bránit se státní moci, a jaké možnosti nám přinesou v budoucnu? Zaplatíme doručovacímu dronu za zásilku čipem v ruce, nebo uletíme cenzorům na robotických křídlech z 3D tiskárny? Připojte se k nám na konferenci o budoucnosti!

Koronavirus

Snažíme se dělat vše pro to, abyste potkali spoustu zajímavých lidí a nových přátel, avšak nikoliv virus. Pokud jste tedy proto koronavirus v posledních 180 dnech neprodělali, nebo nemáte alespoň první dávku očkování, prosíme Vás v týdnu před konferencí o absolvování vhodného testu, případně samotestu před konferencí samotnou, aby se každý z účastníků mohl cítit komfortně. Splnění některé z podmínek bude možné prokázat platným potvrzením nebo čestným prohlášením při vstupu.

Na místě se pokusíme přizpůsobit podmínky tak, aby nikomu obavy o zdraví nezkazily zážitek z konference. I proto Vás prosíme, vezměte si respirátor. V případě přesáhnutí kapacity hlavního sálu máme připravený stream do vedlejší místnosti rovněž na CEVRO.

Dress code: Future Casual

Dobře víme, jak nepříjemné je snažit se odhadnout vhodný oděv. Chceme to pro Vás udělat snadné, proto se oblékněte pro budoucnost! Účastníky, které vyhodnotíme jako nejvíce futuristicky oblečené, odměníme skvělými knihami, které nám věnoval Liberální institut. Pokud se však na odhadování módy budoucnosti necítíte, vezměte si cokoliv, v čem Vám bude během konference pohodlně.

Program konference

Řečníci

Dominik Stroukal

Dominik je hlavní ekonom Platební instituce Roger a přednášejícím na CEVRO Institutu. Dominik je spoluautorem první české knihy o Bitcoinu, která právě vychází ve třetím vydání, a autorem knihy Ekonomické bubliny a nové publikace Dark Web: sex, drogy a bitcoiny.

Martin Habovštiak

Martin je software developer zaměřující se na bezpečnost, soukromí, Bitcoin a systémové programování. Spoluzaložil sdružení Paralelná Polis Bratislava. Jako velký fanoušek Lightning Network vymyslel koncept Turbo kanálů, který poté implementovala peněženka Phoenix wallet a Turbo Thor služby Bitrefill.

Pavol Lupták

Pavol je kryptoanarchista, voluntarista, etický hacker a zakladatel IT bezpečnostní firmy Nethemba. Spoluzakládal Hacktrophy, Paralelní Polis v Praze a v Bratislavě a projekt Nepracujeme pre štát.

Josef Tětek

Josef Tětek je ekonom se zaměřením na monetární otázky a Bitcoin. Napsal knihy Nepřátelé státu, přátelé svobody a Bitcoin: Odluka peněz od státu. Pracuje jako analytik a ambasador pro SatoshiLabs – výrobce hardwarové peněženky Trezor. Více o jeho činnosti můžete zjistit na jeho webu Stackuj.cz.

Tereza Urzová

Tereza je lékařka a kyborg. Má i vlastní zkušenost s čipováním. Ve volném čase se věnuje svobodě, decentralizaci a rakouské ekonomii. Spoluzaložila Svobodný přístav, který šíří povědomí o bezstátní společnosti založené na volném trhu.

Thebys

Tomáš je jedním z prvních biohackerů v České republice, který se specializuje na funkční piercingy a implantáty jako jsou biomagnety, subdermální LED diody nebo bezkontaktní RFID a NFC čipy. Věnuje se také osvětě v oblastech biohackingu a kyborgismu. Mimo to také implantáty programuje a propojuje s existujícími elektronickými systémy. Podrobné informace o Tomášovi a jeho projektu najdete na webu cipovani.eu.

Dodo

Dodo je umělkyně, která se věnuje kyborgismu. Jejím cílem je propojování člověka s technologií za účelem vyššího propojení s přírodou. Má svůj kyborgán – detektor radioaktivity. Dodo se nachází na spektru autismu a dělá o tomto fenoménu osvětu.

Kris

Kris je studentem s velkým zájmem o nové technologie, 3D tisk, umělou inteligenci, kyborgismus a v neposlední řadě i o přírodní vědy. Již od začátku se účastní projektu Kyborgismus. Sledovat ho můžete pod: @KrisIsNew

V případě vládních omezení povoleného počtu účastníků budou mít přednost dříve zaregistrovaní. Registrace a účast na konferenci je jako vždy bezplatná, proto oceníme, pokud nám budete chtít dobrovolně přispět.

Nemůžete se konference zúčastnit, ale přesto máte zájem o svobodnou společnost? Můžete se připojit i k našim dalším událostem ve Vašem městě nebo online!

Další události

O Students for Liberty

Jsme Studenti za svobodu (Students for Liberty CZ) – nezisková, apolitická a do třetice také studentská organizace. Vznikli jsme k březnu roku 2013 a od té doby jsme získali členy ve všech větších městech v České republice. Jsme tu, abychom podporovali a propojovali studenty i další lidi hlásící se k myšlenkám svobody.

Students for Liberty CZ je součástí celosvětové organizace Students For Liberty a její evropské odnože European Students For Liberty. Díky její podpoře získáváme zdroje, materiály a kontakty a také know-how. Naši členové se aktivně účastní jejich konferencí, které se konají po celém světě. Kromě cenných zkušeností s jejich organizací si odnáší cenná přátelství a nezapomenutelné zážitky.

O nás