Stateless Solutions: Konference Praha

Stateless Solutions | Bezstátní řešení

Sobota 6.11.2021 13:00 | Praha – CEVRO Institut (Jungmannova 28)

Tento rok již druhá regionální konference Students for Liberty CZ se odehraje 6. listopadu 2021 na CEVRO Institutu. Těšit se můžete jako vždy na odpoledne plné skvělých hostů a zajímavých přednášek a diskuzních panelů, i na večerní afterparty.

Na konferenci Stateless Solutions vystoupíme z nekončících debat o tom, co by stát a veřejný sektor mohl dělat jinak či lépe, a namísto toho budeme nalézat bezstátní řešení. Jaké výhody přinesla sdílená ekonomika? Jak lze bez paragrafů účinně chránit životní prostředí? Je osidlování moří konečným bezstátním řešením?

Ne na všechen pokrok musí být zákon, a na letošní konferenci se zaměříme na to, jak dobře se pokroku daří bez něj. Bezstátní řešení jsou hnacím motorem volnotržní revoluce, jejímž nástrojem není násilí, ale nové telefony, lety do vesmíru, nebo roboti čistící oceány – zkrátka inovace a růst blahobytu.

Připojte se k nám 6. listopadu na CEVRO a zapojte se do #FreeMarketRevolution!

Vynasnažíme se, aby konference byla pro účastníky všech věků maximálně bezpečná, a aby bylo možné ji v listopadu pořádat. Pokud bude vládními opatřeními omezen počet účastníků, přednost budou mít dříve registrovaní, vyplňte proto prosím registrační formulář co nejdříve. Registrace a účast na konferenci je jako vždy bezplatná.

Řečníci

Sodomák

Sodomák je aktivní člen spolku Paralelní Polis. Zabývá se nejen kryptoměnami, ale je také expertem na bezpečnost a soukromí v online i offline prostředí. Na začátku roku natočil sérii videí, kterou nazval „Digitální Sebeobrana: Kryptoanarchie v praxi“.

Co jsou paralelní společnosti? Jak může každý z nás začít žít své vlastní bezstátní řešení? A jaké jsou výhody takového opt-outu?

Dominik Stroukal

Dominik je hlavní ekonom platební instituce Roger. Kromě toho také přednáší na vysoké škole CEVRO Institut, a je autor první české knihy o Bitcoinu, knihy Ekonomické bubliny a nové knihy Sex, drogy a Bitcoiny.

Co je Free State Project? Jak využít vlastností centrálních struktur k budování bezstátních – nebo alespoň méně státních – řešení?

Pavel Peterka

Pavel je hlavní ekonom skupiny Roklen24 a PhD kandidátem v oblasti aplikované ekonomie se zaměřením na digitální ekonomiku. V minulosti působil jako analytik společnosti CETA, kde se soustředil na analýzu dopadů regulace.

Jakou roli bude v budoucnosti hrát sdílená ekonomika? Způsobuje Airbnb zdražování bytů a Uber dopravní zácpy?

Vít Samek

Vít třináct let jezdil na pražské zachránce, půl roku dělal na covid ARO, napsal knihu o první pomoci Bulbem záchranáře, a pro MALL.TV natočil odvážnou sérii Na vlastní otvor. Jak by vypadala záchranka bez státních regulací? Přijela by, a jak rychle?

Stefan Aćimović

Stefan je člen Students for Liberty, kde byl postupně regionálním koordinátorem pro balkánské státy, a nyní je programovým manažerem European Students For Liberty.

Jak přispěli studenti k úsilí za svobodnější společnost? Jak se zapojit do volnotržní revoluce?

Jan Tichý

Jan je dopravní inženýr, věnuje se teorii urbanismu, percepci města a územnímu plánovaní. Kromě toho učí na fakultě stavební VUT v Brně a pracuje jako konzultant samosprávy v oblasti dopravy. V minulosti byl předseda českých studentů za svobodu a regionální ředitel pro střední Evropu v European Students For Liberty.

Jak by vypadalo městské plánování bez státu? Jak by měl vypadat urbanismus 21. století?

Terence Kealey

Terence Kealey studoval medicínu na londýnské univerzitě a biochemii na University of Oxford. Řadu let přednášel klinickou biochemii na University of Cambridge, kde se také začal zajímat o ekonomii vědy. V současnosti působí jako výzkumník pro americký The Cato Institute.

Měl by stát financovat výzkum? Jak by se dařilo soukromé vědě, a v čem se pletl nobelista Kenneth Arrow?

Lucie Komárková & Filip Blaha

Lucka je členkou Studentů za svobodu. Věnuje se talebovskému pohledu na svět, decentralizovaným systémům a exponencionálním technologiím v čele s bitcoinem, o kterém společně s rakouskou ekonomií přednáší. K volnotržnímu environmentalismu se dostala přes zájem o ekologii kryptoměn, o které najdete na našem youtube kanálu její přednášku.

Filip je studentem ekonomie na ekonomicko-správní fakultě MUNI, věnuje se politické filozofii, volnotržnímu enviromentalismu a rakouské ekonomii. Nejen o volnotržním environmentalismu a ekologické sdílené ekonomice píše a překládá články, které najdete na našem webu.


Dejte ostatním vědět, že dorazíte!

Facebook události Přidat do Google kalendáře