Students for Liberty na Brněnském Majálesu

Sobota 6.5.2023 | Brněnské výstaviště

Každoroční majálesové aktivity v Brně vrcholí velkolepým Brněnským Majálesem. Nejen studentský celodenní festival, na němž nemůžou chybět ani Students for Liberty!

Náš stánek potkáte v MUNI zóně, kde hledejte naši barevnou vlajku End the Drug War. Kromě diskuzí s našimi členy se můžete těšit na mnoho zajímavých materiálů, které jsou jako vždy za dobrovolný příspěvek, nebo si můžete rozšířit obzory při některé z našich interaktivních činností na stánku.

Harm reduction na Majálesu

V rámci naší kampaně End the Drug War pro vás chystáme novinky. Kromě nové brožury, která čtenářům věcně přiblíží problematiku války proti drogám, bude na stánku k dispozici i sekce harm reduction. Dlouhodobě zastáváme názor, že válka proti drogám nedává smysl z mnoha důvodů, o nichž si můžete přečíst například zde, a chápeme, že existují i lepší přístupy, jak zmírnit rizika a negativní dopady užívání návykových látek. Jedním z těchto přístupů je i vzdělávání a pomoc v náročných situacích. Obojí lze vyhledat na našem stánku.

Přijďte si doplnit potřebné vitamíny, tekutiny a relevantní mikronutrienty, na které občas všichni zapomínáme. #vodaJeTakyCool

Volný trh a životní prostředí?

Druhou kampaní, kterou na Majálesu budete moci na našem stánku potkat, je Free Market Environmentalism. O tom, jak volný trhsdílená ekonomika dokážou chránit životní prostředí, si lze přečíst v našich článcích. Na stánku si můžete vyzkoušet kvíz a zjistit více, nebo se rovnou stát součástí experimentu a přesvědčit se, že pěstování banánů v Atlantě opravdu nemá smysl, a to jak z ekonomických, tak ekologických důvodů.

O tom, jak moc propojená jsou ekonomika a ekologie, a jakou roli hraje svobodný měnový systém, můžete zjistit v doprovodných materiálech, které budeme na místě distribuovat. Na stánku si můžete vyzkoušet i svou první transakci přes Lightning Network a zjistit, proč jsou kryptoměny ekologičtější a využitelnější, než jste si mysleli.

Přijďte nás navštívit kdykoliv v sobotu 6.5. na Brněnském Majálesu v MUNI zóně! Těšíme se na vás!

Sledovat na Facebooku Stránka Majálesu


Pomůžete i vy?

Oslovily vás naše aktivity a hodnoty? Chtěli byste nám pomoci nebo se rovnou stát součástí? Napište nám a my se vám ozveme. Jistě to bude rychlejší, než si dopisovat přes Českou poštu.

V případě, že se nemůžete nebo nechcete přímo účastnit našich činností, ale i tak byste nás rádi podpořili, můžete nás podpořit finančně nebo materiálně. Naši koordinátoři působí jako dobrovolníci a všechny naše výstupy poskytují za dobrovolné příspěvky. Není to ale bez materiálních nákladů. Jak nás můžete podpořit, naleznete rovněž na našem webu.

Sledujte nás!

Jsme Studenti za Svobodu! Pravidelně pořádáme konference, semináře a workshopy, kde se snažíme vzdělávat širokou veřejnost v oblasti svobody. Naše akce jsou pro účastníky vždy bezplatné. Oceníme proto, pokud se nás rozhodnete podpořit.